Slot Oyunlarında RTP Ne Kadar Önemli ?

Slot oyunlarında RTP ne kadar önemli ?

Online slot oyunları oynamak için seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır, bunlardan en önemlisi RTP’dir. Bu yazımızda slot oyunlarında görebileceğiniz RTP nedir, neden önemlidir tüm detaylarıyla açıklamaya çalışacağız.

RTP söz konusu olduğunda temel kural, daha yüksek RTP’ye sahip slot makinelerinin uzun vadede daha düşük RTP’ye sahip olanlardan daha fazla ödeme yapmasıdır, ancak bu aynı zamanda her bir spindeki ortalama ödemenin düşük tarafta olduğu anlamına gelebilir. Bir slotta %94’lük bir RTP varsa, bunun nedeni oyun üreticisinin daha sık kazanç yerine daha yüksek karlar sunmak istemesidir. Aslında, aşamalı jackpot slotları diğer video slotlarından daha düşük bir RTP’ye sahip olma eğilimindedir, çünkü bunlar böyle büyük bir jackpot’a bağlıdır. Ancak bu durumda, bir slot oyununda ne kadar kazandığınızı da etkileyecek olan volatilite / varyans ve isabet oranı gibi diğer faktörleri de dikkate almak önemlidir.

Online Slot Oyunlarında Volatilite Nedir ?

Temel olarak, volatilite ne sıklıkta kazanacağınızı ve ne kadar kazanacağınızı gösterecektir. Düşük volatiliteye sahip slotlar normalde yüksek bir isabet oranına sahiptir, ancak ödemeler düşük olacaktır, bazen orijinal bahis tutarından daha düşük olacaktır. Spektrumun diğer ucunda, isabet oranı ideal olmaktan uzak, ancak şanslı oyuncuları büyük ödemelerle ödüllendirebilecek yüksek volatiliteye sahip slotlar buluyoruz. Düşük volatiliteye ve yüksek volatiliteye sahip bir slot aynı RTP’ye sahip olabilir, ancak ödeme yapısı kesinlikle farklı olacaktır. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, slot RTP’nin esas olarak bonus oyundan kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır. Eğer böyleyse, en büyük kazançlarınızı esas olarak ücretsiz döndürmelerden veya bonus oyunundan bekleyebilirsiniz ve bu nedenle bu oyunun tetiklenmesinin çok zor olmadığından emin olmanız gerekir.

Updated: 18 Şubat 2020 — 17:54
Sitemiz Tipobet365 Giriş için yapılmış özel bir sitedir. | Sitemap Betist Giriş